DUYURULAR

Önceki Sonraki
Sağlık Hizmetleri Hakkında
Sağlık Hizmetleri Hakkındaİlgili hastanenin sağlık hizmetlerinden yararlanmak isteyen çalışanlarımız Belde A.Ş. kimlik kartları ile bu kurumlara başvuruda bulunabilirler....  Devamı

Haberler » Otoparklar » Hürriyet Caddesine Parkomat Hizmeti

30.01.2018 - 00:00

Hürriyet Caddesine Parkomat Hizmeti

Hürriyet Caddesi ve Eren Camii Önüne Parkomat Hizmeti

UKOME’nin aldığı karar doğrultusunda İzmit İlçesi Hürriyet Caddesi ile Eren Camii-Perşembe Pazarı Kavşağı arasına parkomat uygulaması getirildi. Daha önce tek yön olan Hürriyet Caddesinde kontrolsüz araç parklarının önlenememesi, denetimin yapılamaması, vatandaşların gerek şehir merkezindeki kamu kurumlarına rahat bir şekilde gidebilmeleri ve gerekse alışveriş yapabilmeleri için park olanağı sağlanması amacı ile parkomat uygulamasına geçilmesi kararı alındı. Uygulamaya  Belde A.Ş. tarafından 1 Şubat Perşembe günü itibariyle başlanılacak. 

HÜRRİYET CADDESİ ve EREN CAMİİ ÖNÜNDE YENİ UYGULAMA

            UKOME'nin aldığı karar doğrultusunda Hürriyet Caddesi’nin Okul Geçidi Sokak’tan Eski Hamam Sokak kesişimine kadar olan bölümde Caddenin Sol Tarafına 60 araçlık parkomat uygulaması getirildi. Ayrıca Hürriyet Caddesi üzerinde BİM Karşısı, Garanti Bankası Karşısı ve Kapanönü Sokak Karşısına motosiklet parkı tahsis edilmesi de kararlaştırıldı. Yine Hafız Binbaşı Caddesi (Eren Camii Önü) ile Gazanfer Bilge Bulvarı arasında Caddenin sağ tarafına ise 10 araçlık parkomat uygulaması getirildi.

YENİ ENGELLİ PARK YERLERİ

            Öte yandan Hürriyet Caddesinde 1/15 oranında olmak üzere 4 araçlık, Hafız Binbaşı Caddesi ile Gazanfer Bilge Bulvarı arasında (Eren Camii Önü) ise 1 araçlık engelli park yerleri ayrıldı.

 ENGELLİ ARAÇLARI 3 SAATE KADAR ÜCRETSİZ

            UKOME 'nin aldığı diğer bir karar ise engelli vatandaşlara yönelik oldu. Buna göre engelli aracı olup aracın engelli tarafından kullanılması veya engelli aracını refakatçisi kullandığında engellinin araç içerisinde olması halinde 3 saate kadar tahsis edilen engelli park yerine ücretsiz park edilebilecek. Bununla beraber engellilere tahsis edilen park yerinde park halindeki engelli araçları, başka engelli araçların hizmet almasının engellenmemesi amacı ile 3 saat sonunda her saat için bir saat ücret tarifesine tabi olacak. Ayrıca yeni uygulamada engelli araçları, tahsis edilen engelli park yeri haricindeki bölümlere park ettiğinde ise yine ücret tarifesine tabi olacak.

Bu Sayfayı Arkadaşınıza Önerin
Lütfen Resimdeki kodu yazınız