Haberler » Sahil Hizmetleri » Plajlarımız Yaza Hazır

Plajlarımız Yaza Hazır

Vatandaşlarımızın deniz keyfini en güzel şekilde yaşayabilmesi için Mavi Bayraklı plajların da aralarında yer aldığı halk plajlarında yaz sezonu hazırlıkları tamamlandı. Bu yıl da Belde A.Ş. tarafından işletilecek olan Kandıra’daki Mavi Bayraklı Cebeci Halk Plajı ile Mavi Bayraklı Kandıra Kerpe Halk Plajı ve Darıca Bayramoğlu Halk Plajı’nda tüm hazırlıklar en ince detayına kadar planlanarak,  vatandaşlarımızın hizmetine hazır hale getirildi.

MAVİ BAYRAKLI CEBECİ PLAJI

Belde A.Ş. tarafından ikisi Mavi Bayraklı olmak üzere üç plajda birden Kocaeli halkına ve çevre illerden gelecek vatandaşlarımıza hizmet verilecek. Her yıl olduğu gibi bu yıl da çok sayıda personelle üst düzey vatandaş memnuniyeti için hizmet verilecek Mavi Bayraklı Cebeci Halk Plajı'nda bu yıl 16 personel görev yapacak. Cebeci Halk Plajı’nda ayrıca 300 araçlık otopark da bulunuyor. Vatandaşlarımız gün boyu sadece 5 TL’ye araçlarını otoparka bırakabilecek.

MAVİ BAYRAKLI KERPE HALK PLAJI

Yine Kandıra’nın turistik alanları arasında yer alan ve Kocaeli Büyükşehir Belediyemizin yaptığı çalışmalarla bu yıl Mavi Bayrak almaya hak kazanan Kerpe Halk Plajı’nda da Belde A.Ş. 5 personeliyle taticilere hizmet verecek.

DARICA BAYRAMOĞLU HALK PLAJI

Darıca Bayramoğlu Halk Plajı da bu yaz vatandaşlarımızın hizmetine hazır hale getirildi. Darıca Bayramoğlu’nda bu yıl da Kadınlar Plajı bayanlara hizmet verecek. Toplam 7 personelin hizmet vereceği Bayramoğlu sahilinde personellerin 4' ü Halk plajında, 3'ü ise Bayanlar Plajında görev yapacak. Kadınlar Plajı’na 7 yaşından büyük erkek çocuklar alınmayacak.

MİÇO KOYU KADINLAR PLAJI BAYRAMA YETİŞECEK

Öte yandan Kandıra’da denize girmeye gelen bayanlara bu yıl Ramazan Bayramı’ndan itibaren Kadınlar Plajı hizmeti sunulacak. Büyükşehir Belediyemiz Kandıra Kerpe'de bulunan Miço Koyu'nu yapmış olduğu düzenlemelerle Kadınlar Plajına dönüştürerek, bölgeye gelecek bayanların gönül rahatlığıyla denize girebilmesi için tüm hazırlıkları en ince detayına kadar tamamladı. Ramazan Bayramı’ndan itibaren Kadınlar Plajı denize girmek için gelecek bayanlara hizmet verecek.

4 YILDIR FİYATLAR DEĞİŞMEDİ

Cebeci, Kerpe ve Bayramoğlu halk plajlarında şezlong ve şemsiye kiralama ücretleri değişmedi. Halk plajlarında geçen yıllarda olduğu gibi yine şezlonglar günlük 5 TL’den, şemsiyeler de günlük 5 TL’den kiralanabilecek. Tuvalet ücreti ise 1 TL olarak belirlendi. Vatandaşlarımız soyunma kabinleri ve duşlardan ise ücretsiz yararlanacak. Plajlarda yaz boyunca Belde A.Ş. personelinin yanı sıra KOSKEM’in cankurtaranları ile Park Bahçe ve Yeşil Alanlar, Sağlık İşleri, Çevre Temizlik ve Zabıta personeli görev yapacak.