Haberler » Sahil Hizmetleri » Plajlarımız Yaza Hazır

Plajlarımız Yaza Hazır

Kocaeli Büyükşehir Belediyemizin önderliğinde Belde A.Ş. yaz aylarında Kocaeli halkının plajlardan en güzel şekilde yararlanması için hazırlıklarını tamamladı. Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi yine Belde A.Ş. tarafından işletilecek olan Kandıra’daki Mavi Bayraklı Cebeci Halk Plajı ile Kandıra Kerpe Halk Plajı ile bu yıl ilk defa işletilecek Darıca Bayramoğlu Halk Plajı’nda şezlongundan şemsiyesine, kumsalından otoparkına kadar tüm hazırlıklar yapıldı.


MAVİ BAYRAKLI CEBECİ PLAJI

Belde A.Ş. tarafından bu yıl üç plajda birden Kocaeli ve dışarıdan gelen yazlıkçılara hizmet verilecek. Geçtiğimiz yıl gerçekleşen üst düzey vatandaş memnuniyeti nedeniyle bu yıl plajlardaki personel sayısı iki katına çıkarıldı. Kumsal alanları dikkatle temizlenen ve çevre düzenlemesi yapılan plajlardan Kandıra Cebeci Halk Plajı’nda bu yıl 400 adet şezlong ve 200 adet şemsiye ile 15 personel görev yapacak. Cebeci Halk Plajı’nda ayrıca 300 araçlık otopark da bulunuyor. Tatilciler gün boyu sadece 5 TL’ye otoparka araçlarını bırakabilecek.


KERPE VE BAYRAMOĞLU

Yine Kandıra’nın turistik alanları arasında yer alan ve Kocaeli Büyükşehir Belediyemizin yaptığı çalışmalarla çehresi değişen Kerpe Halk Plajı’nda da Belde A.Ş.’nin 4 personeli 300 şezlong ve 150 şemsiye ile denize girmeye gelenlere hizmet verecek. Darıca Bayramoğlu Halk Plajı’nda ise 600 şezlong ile 300 şemsiye tatilcileri bekliyor. Darıca Bayramoğlu’nda bu yıl da Kadınlar Plajı, bayanlara hizmet verecek. Bayramoğlu Halk Plajı’nda görevli 12 personelin 5’i bayan olarak belirlendi. Kadınlar Plajı’na 7 yaşından büyük erkek çocuklar da alınmayacak.


ŞEZLONG 5 TL, ŞEMSİYE 5 TL

Öte yandan her üç plajda da şezlonglar günlük 5 TL’den şemsiyeler ise yine günlük 5 TL’den kiralanabilecek. Tuvalet ücreti ise 1 TL olarak belirlendi. Yazlıkçılar soyunma kabinleri ve duşlardan ise ücretsiz yararlanacak. Plajlarda yaz boyunca Belde A.Ş. personelinin yanı sıra KOSKEM’in cankurtaranları ile Park Bahçe ve Yeşil Alanlar, Sağlık İşleri, Çevre Temizlik ve Zabıta personeli görev yapacak.