Faaliyetlerimiz » Gülen Yüzler » Adapazarı ndan G.Yüzler e ziyaret

Adapazarı ndan G.Yüzler e ziyaret

Adapazarı Belediyesi AB&Dış İlişkiler Müdürü Sn. Kadir ÇAĞIRICI , Zabıta Müdürü Sn. Tarkan DEMİRBAŞ ve Belediye çalışanlarından Bilgisayar Mühendisi  Sn. Büşra COLMAN’ın  içinde bulunduğu heyet Türkiye için örnek bir proje olan Gülen Yüzler Engelliler Mesleki Rehabilitasyon ve İş yeri Merkezi’ni 20.02.2012 tarihinde ziyaret ettiler.

Engellilerin hangi alanlarda üretim yaptıklarını ve nasıl ortamların oluşturulması konusunda çalışma yapan ekip, engelli projeleri hakkında bilgi topladıklarını ve Gülen Yüzler’ in deneyimlerinden faydalanmak ve merkezi yerinde görmek amacıyla ziyarette bulunduklarını ifade ettiler.

Üretim alanlarını tek tek gezerek Gülen Yüzler İşletme Müdürü Hakkı Hanağası ’ndan bilgiler alan ekip, engellilerle sohbet etme ve bu projenin kendilerine neler kattığı hakkında çalışanların düşüncelerini aldılar. Dış İlişkiler Müdürü Sn. Kadir ÇAĞIRICI, Adapazarı’na da Gülen Yüzler Merkezi  gibi bir  proje oluşturarak engelli  vatandaşların üretim yapabilecekleri ve rehabilite edilebilecekleri bir merkezi kurmak için çalışmalara başladıklarını belirtti. 

Gülen Yüzler Merkezi’ni model alarak bu merkezin deneyimlerinden faydalanmak istediklerini belirten Kadir ÇAĞIRICI,   burada özellikle engelli çalışanların yaptıkları işleri ve çalışma azimlerini gördükten sonra merkezin kurulması konusundaki isteklerinin daha da arttığını ifade ederek burada gördükleri hakkında Adapazarı Belediye Başkanına da bilgiler aktaracaklarını ve onunda Gülen Yüzler Merkezini ziyaret etmesini sağlamak istediklerini söyledi. Kadir ÇAĞIRICI,  Gülen Yüzler ekibine hem misafirperverliklerinden, hem de aktardıkları bilgilerden dolayı teşekkürlerini dile getirdi.