Faaliyetlerimiz » Gülen Yüzler » Gülen Yüzler Engel Tanımıyor

Gülen Yüzler Engel Tanımıyor

     Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Belde A.Ş bünyesinde hizmet veren Gülen Yüzler Engelliler Mesleki Rehabilitasyon İşyeri Merkezi, serbest piyasayla rekabet edebilecek üretimler yapmaya başladı. Kendi markasıyla iş elbisesi yapan merkez 2010 yılında 25 bin adet ürün çıkarırken, 2011’de ise 35 Bin adet ürünü piyasaya çıkarmaya hazırlanıyor. İş elbisesinin yanı sıra pijama, sweatshirt ve tişört üreten merkez bugüne kadar pek çok özel firma için iş elbisesi yaptı.  


ÇEVRE İLLERDEN DE İLGİ BÜYÜK

     Engelli işçiler tarafından üretilen ürünler arasında işbaşı takımları, iş önlüğü, tulumlar, iş montları ve ikaz yelekleri bulunuyor. Gülen Yüzler’in ürünlerine il dışından da talep geliyor. Merkezin ürettiği ürünler Yalova, Bursa, İstanbul ve Ankara gibi illerden de büyük talep görüyor. Merkez’in ürettiği ürünlerin kalitesi ise piyasadaki emsallerini aratmıyor. Yoğun emek sonucu ortaya çıkan bu ürünler, Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere özel firmalar tarafından da kullanılıyor.  


GÜLENYÜZLER PROJESİ

     Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından 2004 yılında hizmete açılan Gülen Yüzler Engelliler Mesleki Rehabilitasyon İşyeri Merkezi, engelli insanlarımızın üretken bireyler olarak topluma ve ülke ekonomisine kazandırılmasını sağlayan bir merkezdir. Çalışma koşulları engellilere göre düzenlenmiş bu merkezde, maaşlı ve sigortalı olarak çalışan engellilerin mesleki ve sosyal rehabilitasyon ile mesleki bilgi ve becerilerini geliştirmektedir.Merkezin 5000 m2 alan içerisinde inşa edilmiş olup 1950 m2 kapalı alanı bulunmaktadır.