Faaliyetlerimiz » Gülen Yüzler » AB m-net eop projesi

AB m-net eop projesi

Engelli istihdamını konuşacaklar

     Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen M-NET EOP projesi kapsamında işverenlere seminer verilecek. 19 Ocak 2011 Çarşamba saat 10.30’da Antikkapı Restoran’da başlayacak olan bilgilendirme toplantısında engellilerin iş hayatına atılımını kolaylaştıracak adımlar üzerinde durulacak. 


DANIŞMANLIK AĞIYLA TANIŞMAK İÇİN FIRSAT
     Gülen Yüzler ve Yerel-Sen tarafından düzenlenen etkinliğin amacı işverenlere danışmanlık (mentorluk) ile ilgili genel bilgiler sunarak engelli vatandaşlara eşit iş fırsatları vermelerini sağlamak. Seminere Kocaeli’nin tanınmış iş adamları ve firmaların üst düzey yetkilileri katılacak. Engelli vatandaşlara iş imkânı sunmak ve danışmanlık sistemiyle tanışmak isteyen firma yetkilileri de toplantıya katılabilecek. 


AB FONUYLA YAPILIYOR
     Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin engellilere eşit iş imkânlarının sağlanabilmesi amacı ile hayata geçirdiği proje bu amaca hizmet eden yeni etkinliklerle devam ediyor. 235 bin Euro’luk Avrupa Birliği (AB) projesi kapsamında proje ortakları olan Türkiye ve İspanya’da seminerler düzenlenecek.


GÜLEN YÜZLER VE YEREL-SEN DÜZENLİYOR
     İspanya’da Fepamic ve Türkiye’de de Gülen Yüzler ve Yerel-Sen tarafından düzenlenecek olan seminerlerde mentorluğun ne olduğu, dünya çapındaki iyi uygulamalar, faydaları, niçin uygulanması gerektiği, engelli bireylere, firmalara ve topluma katkıları ile ilgili sorular cevap bulacak. Seminer ve eğitimler sonrasında bu uygulamanın kullanıldığı sektör ve firma sayısının artması, engelli çalışan sayısında ve veriminde de artış sağlanması amaçlanıyor.


PROJE DESTEKÇİLERİ
     Engellilere Eşit İş Fırsatları İçin Danışmanlık Ağı projesi, T.C. Başbakanlık Devlet Planlama Teşkilatı Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi bünyesindeki Eğitim ve Kültür Hayat Boyu Öğrenme Programı Fonları tarafından destekleniyor.