DUYURULAR

Önceki Sonraki
Sağlık Hizmetleri Hakkında
Sağlık Hizmetleri HakkındaÖzel Kocaeli Tıp Merkezi ile devam eden sağlık hizmetleri anlaşmamıza, Cihan Özel Sağlık ve Medikal Park Kocaeli Hastaneleri de eklendi. İlgili hastanelerin sağlık hizmetlerinden yararlanmak isteyen çalışanlarımız Belde A.Ş. kimlik kartları ile...  Devamı

Haberler » Haberler » Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı

19.11.2018 - 03:00

Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı

TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİNDE ANLAŞMA SAĞLANDI

YÜZDE 30,6 ZAM

 

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Belde AŞ’de çalışan bin 200 personeli yakından ilgilendiren ve personele sosyal haklar dâhil yüzde 30,6 zam yapılan sözleşmeye imza attı.

 

6 AYLIK ÜYE AİDATLARI İŞÇİLERE GERİ ÖDENECEK


Belde AŞ’de örgütlü olan Hizmet-İş Sendikası ile işveren sendikası Yerel-Sen arasında bin 200 personeli ilgilendiren toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde sağlanan anlaşma Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun da katıldığı törenle açıklandı. Törene Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram, Belde A.Ş. Genel Müdürü Kemal Yazıcı, Yerel-Sen Genel Sekreteri Mümtaz Uzun, Hizmet-İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı İdris Ersoy, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcıları, Daire Başkanları ile birim müdürlerinin yanı sıra Belde A.Ş. çalışanları da katıldı. Törende ilk sözü alan Hizmet-İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı İdris Ersoy; “Belde AŞ’deki bin 200 personelin yanı sıra KHK ile belediye bünyesine geçen 3 bin 500 personelimiz için ileriye dönük anlaşma sağladık. 4 bin 700 Büyükşehir çalışanı 2020 yılının 6. ayından itibaren aynı şartlarla belediye bünyesinde çalışacaklar. KHK’dan geçen 3 bin 500 personelimiz mevcut sözleşmeleriyle devam edecek. Başkanımızın da önerisi ile 6 aylık üye aidatlarımızı işçilerimize geri ödeyeceğiz” ifadelerini sarf etti.

 

İMZALANAN SÖZLEŞMEDE NELER VAR 

2 yıl süreli toplu iş sözleşmesine göre 1. yıl ücretlerde ortalama yüzde 15,30, sosyal haklarda da yüzde 15,30 zam yapıldı. 2 yıl içinde ücretlere 6 aylık enflasyon oranında zam yapılacak. Toplu iş sözleşmesi ile 3 çocukla sınırlı her çocuk için her ay 40 TL’lik çocuk yardımı, her ay 60 TL yakacak yardımı, ilkokul öğrencilerine 135 TL, ortaokul öğrencilerine 145 TL, lise öğrencilerine 160 TL verilecek. Yüksekokul öğrencilerine de 200 TL olmak üzere öğrenim yardımı, Ramazan ve Kurban bayramlarında 120’şer TL bayram yardımları, 366 TL izin yardımı, her yıl 30 günlük ikramiye, yardımcı dosyada 2014-7’nci aydan sonra işe giren işçilere kademeli olarak seyyanen 12 TL yevmiye ilave ödeme yapılması da imza altına alındı.

Toplu İş Sözleşmesi İmzalandıToplu İş Sözleşmesi İmzalandıToplu İş Sözleşmesi İmzalandıToplu İş Sözleşmesi İmzalandıToplu İş Sözleşmesi İmzalandı
Bu Sayfayı Arkadaşınıza Önerin
Lütfen Resimdeki kodu yazınız