DUYURULAR

Önceki Sonraki
Sağlık Hizmetleri Hakkında
Sağlık Hizmetleri HakkındaÖzel Kocaeli Tıp Merkezi ile devam eden sağlık hizmetleri anlaşmamıza, Cihan Özel Sağlık ve Medikal Park Kocaeli Hastaneleri de eklendi. İlgili hastanelerin sağlık hizmetlerinden yararlanmak isteyen çalışanlarımız Belde A.Ş. kimlik kartları ile...  Devamı

Haberler » Haberler » Kent Meydanı Kapalı Otopark Açıldı

19.09.2018 - 00:00

Kent Meydanı Kapalı Otopark Açıldı

KENT MEYDANI KAPALI OTOPARK AÇILDI

 

Kent meydanı kapalı otopark Kocaeli Büyükşehir Belediyesince eski valilik binasının bulunduğu alanda başlatılan yeraltı kapalı otopark ve kent meydanı yapımı işi kapsamındaki inşaat çalışmalarının tamamlanmasını takiben 07 Eylül 2018 tarihinde açılarak faaliyetine başladı.

 

357 ARAÇ KAPASİTE

 

Belde A.Ş. tarafından ilk etapta 8 personel ile işletimine başlanılan 6 bin 600 metrekare kullanım alanına sahip kent meydanı kapalı otopark yarı otomatik park sistemi ile çalışmakta olup, toplam 357 araç kapasitesine sahiptir. Otoparkta ayrıca engelli ve elektrikli (hybrid) otomobiller için de özel parklanma yerleri mevcuttur.

 

YARI OTOMATİK PARK SİSTEMİ NEDİR?

 

Yarı otomatik otopark sistemleri; sürücünün aracını doğrudan park sisteminin içindeki palete sürdüğü, devamında gerçekleşen kaldırma ve kaydırma işlemlerinin otomatik olarak gerçekleştiği bir sistemdir. Giriş seviyesinde sürgülü platformlar yatay olarak kaymakta, üst veya alt seviyede yer alan park yerleri dikey olarak giriş seviyesine getirilmektedir.

 

AKŞAM 22:00 YE KADAR ÜCRETSİZ

 

07 Eylül 2018 tarihinde açılarak faaliyetine başlayan kent meydanı kapalı otopark 1 yıl süresince vatandaşlarımıza sabah 08:00 den akşam 22:00 a kadar ücretsiz, akşam 22:00 den sabah 08:00 a kadar ise ücretli olarak hizmet verecektir.

 

AKÇARAY YENİCUMA DURAĞINA YAKIN

 

Üstü kent meydanı altı kapalı otopark şeklinde düzenlenen proje ayrıca Akçaray Yeni Cuma tramvay durağına yakınlığı ile sürücüler için cazip bir yer oldu. Kentte ferah bir meydan oluşturmak, aynı zamanda bölgenin otopark sorununu çözmek amacıyla oluşturulan proje şehrin nefes almasını da sağlayacak.

Kent Meydanı Kapalı Otopark AçıldıKent Meydanı Kapalı Otopark AçıldıKent Meydanı Kapalı Otopark AçıldıKent Meydanı Kapalı Otopark Açıldı
Bu Sayfayı Arkadaşınıza Önerin
Lütfen Resimdeki kodu yazınız