DUYURULAR

Önceki Sonraki
Sağlık Hizmetleri Hakkında
Sağlık Hizmetleri HakkındaÖzel Kocaeli Tıp Merkezi ile devam eden sağlık hizmetleri anlaşmamıza, Cihan Özel Sağlık ve Medikal Park Kocaeli Hastaneleri de eklendi. İlgili hastanelerin sağlık hizmetlerinden yararlanmak isteyen çalışanlarımız Belde A.Ş. kimlik kartları ile...  Devamı

Haberler » Gülen Yüzler » 135 bin m² lik orman yok olmaktan kurtarıldı

02.01.2012 - 00:00

135 bin m² lik orman yok olmaktan kurtarıldı

     Gülen Yüzler Engelliler Mesleki Rehabilitasyon ve İşyeri Merkezi, atık toplama hizmeti ile son üç senede bin 450 ton ayıklanmış atık kâğıt topladı. Gülen Yüzler bu sayede 135 bin metrekarelik ormanı yok olmaktan kurtardı.

3 SENEDE 450 TON KÂĞIT TOPLANDI
     Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Belde AŞ'ye bağlı Gülen Yüzler, örmek çalışmaları ile Kocaeli'ye önemli kazanımlar sağlamaya devam ediyor. Özellikle engellilerin meslek sahibi olarak üretken bireyler haline gelmelerine olanak sağlayan Gülen Yüzler, düzenli olarak atık toplama hizmeti de yürütüyor. Bu amaçla son üç yılda kent genelinde bin 450 ton ayıklanmış atık kâğıt toplayan Gülen Yüzler, yaklaşık 25 bin ağacın kesilmesini önlemiş oldu.

SÜREKLİ GELİŞİM
     Her sene düzenli olarak büyük gelişim gösteren Gülen Yüzler Engelliler Mesleki Rehabilitasyon ve İşyeri Merkezi'nde, atık toplama hizmetindeki rakamlar da aynı oranda arttı. 2009 yılında 435 ton, 2010 yılında 490 ton olan ayıklanmış ve geri dönüşüme hazır kâğıt miktarı bu sene Ekim Ayı itibari ile 510 tona ulaştı. Atık kâğıtlar geri dönüşüm fabrikalarına verilerek doğa ve çevre için çok önemli olan ağaçların yok olması önlenmiş oldu.

ÜLKE EKONOMİSİNE KATKI
     1 ton kâğıt elde edilmesi için 17 ağacın kesildiği düşünüldüğünde Gülen Yüzlerin çalışması ile 135 dönümlük orman kurtulmuş oldu. Ayrıca yine 1 ton kâğıt için 440 ton su ve 7 bin 600 kwh elektrik enerjisi harcandığı düşünülürse ülke ekonomisine de önemli katkı sağlandı.


135 bin m² lik orman yok olmaktan kurtarıldı135 bin m² lik orman yok olmaktan kurtarıldı135 bin m² lik orman yok olmaktan kurtarıldı135 bin m² lik orman yok olmaktan kurtarıldı
Bu Sayfaya Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Yorum Ekle

Lütfen Resimdeki kodu yazınız

Toplam 5 Puan verildi

Toplam 1 Kişi 5 Puan verdi

Bu Sayfaya Oy Verin
Bu Sayfayı Arkadaşınıza Önerin
Lütfen Resimdeki kodu yazınız