DUYURULAR

Önceki Sonraki
Sağlık Hizmetleri Hakkında
Sağlık Hizmetleri Hakkındaİlgili hastanenin sağlık hizmetlerinden yararlanmak isteyen çalışanlarımız Belde A.Ş. kimlik kartları ile bu kurumlara başvuruda bulunabilirler....  Devamı

Haberler » Gülen Yüzler » 3 Yılda 55 Bin Giysi

02.01.2012 - 00:00

3 Yılda 55 Bin Giysi

     Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin engellilerin üreterek hayata atılmalarını sağlamak üzere Kocaeli'ye kazandırdığı Gülen Yüzler Engelliler Mesleki Rehabilitasyon ve İş Merkezi dikim atölyesi ile önemli işlere imza atıyor. Son üç senede büyük atılım yapılan merkez özel sektörün sıklıkla tercih ettiği üretim yeri haline geldi. Gülen Yüzler dikim atölyesi bu kapsamda 3 senede 55 bin adet giysiyi hazır hale getirdi.

ÜRETEREK TOPLUMA KAZANDIRILIYOR
     Büyükşehir Belediyesi'ne ait Gülen Yüzler Engelliler Mesleki Rehabilitasyon ve İş Merkezi, engellileri değişik iş kollarında üretken bireyler olarak topluma ve ülke ekonomisine kazandırarak önemli bir görevi yerine getiriyor. Merkez'deki iş kollarından birisi de engellilerin kendi ellerinde çıkarak Kocaeli'ye sunulan elbiselerin dikildiği dikim atölyesinden oluşuyor. Engellilerin çoğunluğunu oluşturduğu atölyede birbirinden kaliteli giysiler çıkıyor.

ÖZEL SEKTÖRÜN TERCİHİ
     Dikim atölyesinden engellilerin ellerinden her türlü iş elbisesiden, güvenlik kıyafetlerine, mont ve kabandan tekstil promosyon ürünlerine kadar bir çok giysi çıkıyor. Her geçen sene hizmet kalitesinin artırıldığı atölye birçok özel sektörün giysi satın aldığı yer haline geldi. 2009 yılında 12 bin ürün sayısı, 2010'da 19 bin bu sene ise Aralık ayına kadar 24 bin sayısına ulaştı. Böylece son 3 senede 55 bin ürün dikilerek ve özel sektörün tercihini kazanması ile engellilerin birçok şeyi başarabileceği gözler önüne serildi.

KOCAELİDE TEK
     Gülen Yüzler Engelliler Mesleki Rehabilitasyon ve İş Merkezi dikim atölyesi ekipmanı iyileştirme çalışmalarını da aynı paralelde yürütüyor. Bu çerçevede dikim atölyesine yeni bir kesim masası alındı. Kocaeli'deki tek olma özelliği taşıyan yarı otomatik kesim masası ile kesim masasından çıkan ürünlerde sıfır hatalı ürünleri çok daha kısa zamanda yapılması sağlanacak.

3 Yılda 55 Bin Giysi3 Yılda 55 Bin Giysi3 Yılda 55 Bin Giysi3 Yılda 55 Bin Giysi
Bu Sayfaya Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Yorum Ekle

Lütfen Resimdeki kodu yazınız

Toplam 10 Puan verildi

Toplam 2 Kişi 10 Puan verdi

Bu Sayfaya Oy Verin
Bu Sayfayı Arkadaşınıza Önerin
Lütfen Resimdeki kodu yazınız