DUYURULAR

Önceki Sonraki
Sağlık Hizmetleri Hakkında
Sağlık Hizmetleri HakkındaÖzel Kocaeli Tıp Merkezi ile devam eden sağlık hizmetleri anlaşmamıza, Cihan Özel Sağlık, Medikal Park Kocaeli Hastaneleri ve Kocaeli Özel Emav Psikolojik Danışmanlık Merkezi' de eklendi. İlgili hastanelerin sağlık hizmetlerinden yararlanm...  Devamı

Haberler » Gülen Yüzler » Bilgi Evi öğrencileri Gülen Yüzler’de

30.12.2011 - 00:00

Bilgi Evi öğrencileri Gülen Yüzler’de

     Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kültür Sosyal İşler Daire Başkanlığı’na bağlı olarak hizmet veren Gölcük Barbaros Hayrettin Paşa Bilgi Evi öğrencileri Dünya Özürlüler Günü çerçevesinde Gülen Yüzler Engelliler ve Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret etti. Merkezdeki engelli vatandaşlarla buluşan çocuklar, empati kurmanın anlamını daha da iyi anladı.


BİLGİ EVİ SADECE DERS DEMEK DEĞİL

     Bilgi evleri, geleceğin teminatı genç nesillerin en iyi şekilde yetiştirilmeleri için dersin yanı sıra manevi ve kültürel değerlerin kazandırılmasına da büyük önem veriyor. Bu nedenle Kocaeli genelindeki 11 Bilgi Evi’nde her hafta bir konu seçilerek Değerler Eğitimi veriliyor.


KONUMUZ EMPATİ

     Gölcük Bilgi Evi’nin bu haftaki Değerler Eğitimi’nin konusu ise Empati idi. Eğitimciler çocukların konuyu en iyi şekilde kavramaları için anlamlı bir günü seçti. Gölcük Barbaros Hayrettin Paşa Bilgi Evi öğrencileri 3 Aralık Dünya Özürlüler Günü çerçevesinde Gülen Yüzler Engelliler Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret etti.

ÇALIŞIP ÜRETİME KATKIDA BULUNUYORLAR

     Öğrenciler burada engelli vatandaşların çalışarak, üretime katkıda bulunduğunu gördü. Atık kağıtların yeniden işlenmesi ve dikiş atölyesindeki emeği gören çocuklar, Gülen Yüzlerde engellerin kalktığına şahit oldu. Çocuklar burada yaşadıkları duyguları ise küçük notlar halinde defterlerine kayıt etti.


DUYGULARINI NOTLARA YAZDILAR

     Bir öğrenci notunda, “Büyükşehir Belediyesi’nin engelli vatandaşlara iş imkânı tanıması çok güzel. Onlarda bir işte çalışıp üretime katılabiliyor” derken, bir başka duyarlı öğrenci ise, “Geri dönüşüm atölyesini gördüm ve artık kâğıtları biriktirip, dönüşüm kutularına atacağım. Bunun çok işe yaradığını gördüm. Belediyenin engellilere göre bir işyeri açması çok iyi olmuş. Buradaki kardeşlerim için her zaman dua edeceğim. İnsanın kolunun olmaması hayattan kopması anlamına gelmiyormuş” dedi. Ziyaret sırasında Gülen Yüzler Engelliler Rehabilitasyon Merkezi yetkilileri Gölcük Barbaros Hayrettin Paşa Bilgi Evi öğrencilerine merkez ile ilgili detaylı bilgi aktardı.


Bilgi Evi öğrencileri Gülen Yüzler’deBilgi Evi öğrencileri Gülen Yüzler’deBilgi Evi öğrencileri Gülen Yüzler’deBilgi Evi öğrencileri Gülen Yüzler’de
Bu Sayfaya Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Yorum Ekle

Lütfen Resimdeki kodu yazınız

Toplam 0 Puan verildi

Bu Sayfaya Oy Verin
Bu Sayfayı Arkadaşınıza Önerin
Lütfen Resimdeki kodu yazınız