DUYURULAR

Önceki Sonraki
Kadıköy Mahallesi Katlı Kapalı Otoparkı Hizmete Başladı
Kocaeli Büyükşehir Belediyemizin İzmit Kadıköy Mahallesi’nde inşa ettiği katlı kapalı otopark şirketimiz tarafından   2 Mayıs 2016 Pazartesi itibariyle hizmet vermeye başlamıştır....  Devamı
Otopark Ücret Tarifesi Yenilendi
Açık ve Kapalı Otopark Ücret Tarifeleri Yenilendi....  Devamı
Eski Valilik Otoparkı İnşaat Nedeniyle Kapatılıyor
Belde A.Ş. tasarrufunda işletilmekte olan Karabaş Mahallesi, Şahabettin Bilgisu Caddesi İzmit/KOCAELİ adresindeki Açık Otoparkın faaliyetine, Kocaeli Büyükşehir Belediyemizce başlatılacak Yeraltı Otopark ve Kent Meydanı Yapımı işi kapsamındaki ...  Devamı

Kurumsal » Hakkımızda

Hakkımızda

     Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin %99.98 hissesine sahip olduğu şirketimiz İzmit Belediyesi  bünyesinde 1978 yılında İzmit halkına yönelik sosyal hizmetleri yerine getirmek amacıyla Belde Gıda Maddeleri Pazarlama ve Yatırım Anonim Şirketi adı altında kurulmuştur.

 

     Ekmek üretmek amacıyla kurulan şirketimiz daha sonra; tanzim satış mağazaları işletmiş, kömür ithalatı ve kömür ticareti faaliyetinde bulunmuş, 1985-2003 yılları arasında Kocaeli Üniversitesi’ne yemek hizmeti vermiş olup, 2004 yılında yeni bir anlayış benimsenmiş ve 2005 yılından itibaren şirketimiz kurumsallaşma ve mali yapısında önemli değişiklikler olmuştur. 2013 yılı itibari ile mevcut sermayemiz toplam 15.500.000,00._TL’dir.

 

     Şirketimizin kuruluş amacı ve bir belediye şirketi olması sebebi ile faaliyetlerini icra ederken sadece ticari bakış açısı ile hareket etmemekte olup, günümüzde belediyeciliğin olmazsa olmazlarından olan sosyal sorumluluk ilkesini de göz önünde bulundurmaktadır. Buna örnek olarak:

 

     Halen Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin sözleşmeli personel istihdamının yönetimini yürütmekte, Gülen Yüzler Engelliler Mesleki Rehabilitasyon ve Eğitim Merkezi ile Kapalı, Açık ve Parkomatlı Otoparkların işletmesini ve yönetimini yürütmekte, Kiralık İş Yerleri ve Araç Reklam Giydirme Hizmetlerini yerine getirmektedir.

Bu Sayfayı Arkadaşınıza Önerin
Lütfen Resimdeki kodu yazınız